Izbori

Na časovima Građanskog obrazovanja/Demokratije i ljudskih prava provodili smo demokratske izbore. Prethodno su učenici naučili šta su demokrtaski izbori, šta su izborne jedinice, kako se biraju izborne komisije, ko sve osim predstavnika stranaka može prisustvovati izborima,koliko traje mandatni period izabranih kandidata,te šta su opći a šta lokalni izbori, šta je Centralna izborna komisija BiH (CIK), koje su njene nadležnosti, Također ,naučili su kako se provodi predizborna kampanja, predstavljanje kandidata. Glasalo se u improviziranim glasačkim kutijama, a nakon  završetka izbora komisija je brojala glasačke listiće i proglasila pobjednika.

Učenici su uživali u ulozi kandidata predsjednika i uspješno su prezentirali svoj  program rada, a pobjednici su proslavili pobjedu uz ovacije “članstva” i simpatizera njegove stranke.

Na ovaj načim propremamo učenike da budu aktivni članovi društvene zajednice i da sami odlučuju o svojoj sudbini.

U privitku šaljem fotografije koje govore više od rijeći.

IMAG0659 IMAG0660 IMAG0663 IMAG0664 IMAG0671 IMAG0672 IMAG0676 IMAG0681 IMAG0686 IMAG0689 IMAG0692 IMAG0702 IMAG0705