Život u porodici, srećan brak i porodica

• Tolstoj počinje roman Ana Karenjina sljedećom rečenicom:

„Sve srećne porodice liče jedna na drugu, svaka nesrećna porodica, nesrećna je na svoj način“.

U programskim sadržajima odjeljenske zajednice devetog razreda zastupljena je tema: „Život u porodici, srećan brak i porodica“. Da bi ovaj čas bio ljepši i drugačiji od ostalih, gospođa Ivana Gavrić, magistar psihologije, nam je interaktivnom metodom rada ovo predavanje učinila posebnim i značajnim. Učenici su sa predavanja ponijeli samo pozitivne utiske. Za četvrtu sedmicu marta planirana je još jedna posjeta gospođe Gavrić, kada slijedi predavanje na temu: „Maloljetničko prestupništvo“. Ovo je još jedan dokaz uspješne saradnje Četvrte osnovne škole i šire društvene zajednice. Organizatori ove saradnje su odjeljenske starješine devetih razreda.

Roditelji naših učenika su različitih obrazovnih profila  i neki od njih su zaposleni i u zdravstvu te se  rado odazovu na poziv naše škole i daju svoj doprinos tamo gdje mogu. Predavanja znaju biti izuzetno zanimljiva, problemi tinejdžera i njihovo odrastanje i prilagođeni potrebama i  uzrastu učenika.