Žene liderke 21.vijeka

Uspješne žene iz različitih oblasti te učenice Gimnazije „Ismet Mujezinović“u Hotelu Tuzla su razgovarale o načinu kako se školovati i raditi na putu zacrtanih ciljeva. Diskusija pod nazivom „Tea party“ organizovana je u okviru projekta „Žene liderke 21.vijeka“ a učenicima su o svojim iskustvima na poslu a i životu govorile jedna policajka i dvije inspektorice koje s uspješno obavljaju po mnogima „muška zanimanja“.
– Izuzetno je važno da se mladim ženama obrate one koje imaju iskustvo. Sama ideja je da žene koje su godinama u ovom polju podijele svoja iskustva o tome kako je teško nositi breme žene na funkciji odnosno u bebijedonosnom sektoru. Imamo tri učesnice, policajka iz MUP-TK Vesna Petrović i dvije inspektorice iz Centralne bezbijednosti Bijeljina Vesna Pantić i Sanja Lale, to su žene koje se na terenu svaki dan suočavaju sa svim nedaćama zajedno sa muškim kolegama, kazala je Dijana Stevanović, nacionlni politički savjetnik pri Policijskoj misiji EU, ured Tuzla.

Diskusija „Tea party“ organizovana je sa ciljem da omogući mladim djevojkama, budućim liderkama da upoznaju uspješne žene iz različitih sektora koje će im dati odgovore na pitanja u kom smjeru ići, usavršavati se, kako savladati prepreke koje se nameću i doći do željenog uspjeha.
Prezentiran je i sam projekat „Žene liderke 21. vijeka“, te predstavljen prvi bh. magazin o ženskom liderstvu i rezultati realizovanog istraživanja o ovoj tematici.
Ovom seminaru učenice naše škole su prisustvovale s ciljem razbijanja predrasuda o “muškim i ženskim” poslovima, te im je predstavljen niz prava svih ljudi koji im garantuju slobodu mišljenja, govora i rada ma kom polu, naciji ili religiji pripadali.

FOTO : http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/tznews11/crve87.JPG
FOTO : http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/tznews11/crvenhotel.JPG