Udruga roditelja organizirala javnu tribinu o novim zanimanjima- Kuda nakon osnovne škole?

prepunoj posuškoj kinodvorani s više od dvjesto sudionika održana je tribina o mogućim novim strukama i zanimanjima u Posušju.

Organizator prve ovakve tribine je Udruga roditelja i ravnatelji osnovnih i srednjih škola uz posuške gospodarstvenike te goste drugih općina ŽZH-a.

Posebice je vrijednim ocjenjeno što se za iduću školsku godinu namjerava uvesti odjeljenje klesara, a anketa je pokazala zanimanje mladih Posušana za ta nova zanimanja.

Naglašeni je kako Posušju nedostaju neka deficitarna zanimanja, majstori za centralno grijanje, novi vodoinstalateri, veterinari i druga koja se traže na tržištu rada.