SVJETSKI DAN ŠKOLSKOG MLIJEKA

Svake godine, posljednje srijede u septembru, širom svijeta, u školama se obilježava Dan školskog mlijeka.

Ove školske godine, 26.septembra 2012.g., naša škola je bila škola domaćin pomenutoj manifestaciji. Tokom dvosatne priredbe, održane na otvorenom, u školskom dvorištu, svoje umijeće u pjevanju, glumi, recitovanju i sviranju, pokazali su zenički osnovci. Osim učenika OŠ “Skender Kulenović”, učestvovali su  učenici još pet zeničkih škola.

Na kraju priredbe, svi učesnici, kao i svi učenici škole, dobili su po čašu zdravog mlijeka koje je obezbijedila Zenička industrija mlijeka – ZIM Zenica.

Bilo je to lijepo druženje zeničkih osnovaca, kao i naš skromni doprinos promociji zdrave ishrane djece školskog uzrasta.