Seminar : Komunikacijom do uspjeha

U JU Mješovita srednja škola “Kalesija” u Kalesiji 4.4.2012. godine pod pokroviteljstvom NVO Centar za napredne studije iz Sarajeva održan je seminar za roditelje pod nazivom “Komunikacijom do uspjeha”. Seminar je trajao od 10–13.30 h i se sastojao od predavanja i radionice.  Roditelji su imali priliku čuti savjete za uspješnu komunikaciju, motivaciju učenika, ali i prevenciju nepoželjnih ponašanja. U drugom dijelu seminrara učesnici su i sami kreirali neka od mogućih rješenja za uspješnu komunikaciju sa adolescentima. Seminaru je prisustvovalo 16 učesnika, od kojih su 5 roditelji – nastavnici škole , pedagog škole i 10 roditelja učenika škole. Učesnici su dobili certificate Udruženja građana Kuća otvorenog srca Dnevni centar Mostar.