Saradnja sa roditeljima-zasadili smo svoj voćnjak

ЗАСАДИЛИ СМО СВОЈ ВОЋЊАК

Датум реализације радионице: 10.03.2012.. године

ОРГАНИЗАТОРИ:

• директор школе Радослав Савановић,
  • родитељи ученика,
  • ученици чланови еколошких секција четвртих и осмих разреда
  • наставник биологије: Милорад Петровићи и учитељ Жарко Аничић

Како смо кренули са промоцијом здраве хране нове идеје су нам стално падале на памет. У оквиру еколошке секције која активно дјелује у нашој школи већ неколико година договорили смо се да засадимо свој властити мали школски воћњак. Родитељи и ученици су одушевљено прихватили ову идеју. Сарадња са родитељима и ученицима показала се и овај пут веома успјешна. Наши ученици четвртих разреда који су активни чланови мале еколошке секције замолили су другаре из старијих разреда да им помогну у реализацији ове идеје.

Родитељи су купили саднице а велики и мали ученици заједно са руководиоцима екелошких секција засадили су мали школски воћњак.

Надамо се да ћемо за манифестације поводом Међународног дана здраве хране кроз неколико година имати и воће које ћемо убрати у властитом воћњаку.

Ваћност ове активности огледа се у сарадњи са родитељима и међу ученицима, јер су у овој активности учествовали наши велики и мали ђаци, наставник и учитељ. Ово је била прилика да млађи уче од старијих.