Prva objava za Osnovnu školu”Fahrudin Fahro Baščelija”

www.fahro-bascelija.com

VIZIJA ŠKOLE
Kvalitetno
obrazovanje za svu djecu
u partnerstvu sa porodicom
i cijelom zajednicom.

MISIJA ŠKOLE
Razvijati mrežu i
jačati materijalne resurse
kako bi se obezbijedili uslovi za kvalitetno i
kontinuirano stručno usavršavanje nastavnika i
povećao kvalitet odgoja i obrazovanja.

MOTO ŠKOLE
“Obrazovanje
nije dosipanje vode
nego rasplamsavanje vatre”
(William Butler Yeats)
“Djeca su čovjekova krila”

Kroz sekcije su obogaćene pedagoško-razvojne i ogojno-obrazovne aktivnosti naših učenika.

Kvaliteta
– postignuti su rezultati u nastavi i vannastavnim aktivnostima
– obogaćen život škole uređenjem školskih hodnika, dvorišta, takmičenjima, očuvanjem životnog okoliša, pripremama za priredbe, ekskurzije, jednodnevne izlete za učenike
– kooperativan menadžment i transparentan rad svih timova u školi
– uključivanje roditelja i učenika u rad škole

JAKE STRANE:
U upravljanje i donošenje odluka uključeni su različiti timovi nastavnika, Vijeće roditelja i Vijeće učenika
·
Veliki broj sekcija i vannastavnih aktivnosti
·
Mlad, stručan i ambiciozan nastavni kadar
·
· Škola posjeduje dovoljno učioničkog prostora, sportsku salu, staklenik i voćnjak, te veliki prostor za igru učenika u slobodnom vremenu
Solidno opremljena školska biblioteka
·

JUOŠ „FAHRUDIN FAHRO BAŠČELIJA”
GORAŽDE
Omladinska 1
Tel:038/240-750
E-mail: juoš
ffb@bih.net.ba
www.fahro-bascelija.com

Ažurirano: Petak, 01 Lipanj 2012.

• Turniri u povodu Dana učitelja* Povodom dana učitelja 5.10.2012. godine, u Dvorani “Mirsad Hurić” u 9:30 h održani su fudbalski turniri.* Nastavnici naše škole su odlično igrali za našu školu i zasluženo osvojili prvo mjesto.
O.Š. Fahrudin Fahro Baščelija

prije 8 sati

ŠKOLSKI PROJEKAT”DJEČIJA NEDJELJA”

o Prva sedmica oktobra obilježava se kao sedmica djeteta.U ovoj sedmici se ističu prava djeteta i pomaže se siromašnoj djeci.

o U našoj školi učenici su ovu sedmicu  obilježili raznim aktivnostima.

U utorak 2.10.2012.godine u 12 sati i 30 minuta,djeca drugih razreda su održala balonijadu u Omladinskoj ulici.Tim balonima istakli su svoje želje i potrebe,te balone bacali u Drinu. Većina želja odnosila se na poslove koje bi voljeli obavljati u budućnosti i na odličan uspijeh u školi.

o U srijedu 3.10.2012.godine u 9 sati i 30 minuta djeca prvih razreda su ukrašavalča dvorište škole svojim crtežima rađenim kredama u boji.

o Učenici četvrtog razreda iz OŠ „Husein efendija Đoza“ posjetili su djecu sa posebnim potrebama iz naše škole,te im uručio poklone(školski pribor i slatkiše).Učenici petih razreda iz naše škole djeci sa posebnim potrebama obezbjedili su bogat ručak.

o U holu naše škole u 12 sati održano je takmičenje u slikanju članova likovne sekcije uz prisustvo djece sa posebnim potrebama,a povodom Dječije Nedjelje, učenici iz osmih i devetih razreda su sa učenicima odjeljenja djece sa posebnim potrebama su crtali i slikali. Učenici nisu imali ponuđene teme već su crtali šta god su htjeli. Za vrijeme trajanja jednog školskog sata nacrtali su prava umjetnicka djela koja cete moci vidjeti u nasoj skoli, ali uskoro i na fejsbuk albumu.

o U četvrtak 4.10.2012.godine održan je maskembal prvih razreda.Maskirani đaci šetali su Omladinskom ulicom uz pratnju roditelja.

o Sve navedene aktivnosti propratili su rječju i slikom članovi novinarske sekcije.