Projekat “Zajedno protiv nasilja”

PROJEKAT „ZAJEDNO PROTIV NASILJA – ZPN NOVI 1“ – REPUBLIČKI PEDAGOŠKI ZAVOD BANJA LUKA

Tokom školske 2011/2012. godine realizovan je projekat „Zajedno protvi nasilja –ZPN 1“.

Cilj : prevencija nasilja u školi konstantnim djelovanjem škole,porodice i društvene zajednice.

Aktivnosti:

• Formirano Vijeća za prevenciju vršnjačkog nasilja;
  • Ispitivanje prisutnosti vršnjačkog nasilja u školi;
  • Postavljanje kućice –  budi moj gost – prijedlozi i sugestije
  • Saradnja sa predstavnicima Centra javne bezbjednosti Gradiška;
  • Učešće u organizaciji i realizaciji roditeljskih sastanaka;
  • Realizacija kreativnih radionica za djecu –voditelji radionica roditelji: Zumra Šabić, Aleksandra Šinik, Gordana Stanić, Danijela Ugrenović, Edin Arap;
  • Promovisanje učenika odjeljenja;
  • Učešće u uređenju školskog izložbenog prostora;
  • Učešće u realizaciji školske priredbe „8.mart“ – izložba radova;
  • Podrška Savjetu roditelja u realizaciji inicijative „Školske uniforme“;
  • Rad roditeljske parnerske službe – boravak u školi;
  • Učešće u organizaciji „Festivala interkuturalizma“.

U okviru ovog projekta naročito je bitno napomenuti svakodnevno prisustvo roditelja u realizaciji projekta, kao i kontinuirano prisustvo roditelja u školi u vrijeme odvijanja nastavnog procesa. Roditelji su se pokazali kao pravi partneri, a njihove aktivnosti su se kretale od prisustva sastancima, izradi panoa, prisustvovanja pojedinim časovima, aktivnostima oko dežurstva u školi.