Posuški osnovci na državnoj smotri Dani kruha u Zadru

Zadarska županija, odnosno Starigrad-Paklenica ovogodišnji je domaćin državne smotre Dani kruha koja se održala 13. i 14.9.2012. Smotra se održava već 21 godinu. Svečanost kruha organizirali su Udruga Lijepa naša i Agencija za odgoj i obrazovanje . Ova izložba bogatstva kruha nema samo ekološki značaj već i onu duhovnu stranu koja je simbol zajedništva . Starinski način pripreme kruha i drugih plodova zemlje imaju za cilj očuvati običaje našeg naroda kao dio kulturne baštine. Ovdje su predstavljen sve hrvatske županije ali i hrvatske škole u inozemstvu. Zapadnohercegovačku županiju je predstavljala OŠ Ivana Mažuranića Posušje. 500 djece i mentora prikazali su sve blagodati svoga kraja. Prvi put ove godine izlagala su i djeca iz Boke Kotorske. Ona duhovna dimenzija ove manifestacije ogleda se upravo kroz zajedništvo koje ono predstavlja. Općina Starigrad i zadarska županija kao domaćini pobrinuli se da ova svečanost bude na dostojnoj razini. No uz toliko mladosti, veselja i ponosa na svoju baštinu uistinu nije trebalo puno truda.

-- Foto: Velimir BRKIĆ