Posjeta Parlamentu BiH

U okviru USAID projekta jačanja parlamenta i komunikacija i odnosa sa civilnim društvom, UG „DON“  iz Prijedora organizovalo je studijsku posjetu državnim institucijama, tačnije Parlamentu BiH za 50 učenika prijedorskih i novogradskih srednjih škola.

Ova posjeta je imala veliki značaj za srednjoškolce kao prva posjeta učenika, ali i kao posjeta budućih birača koji će ovim putem saznati kako se donose zakoni, kako radi Parlament BiH, koje partije participiraju u vlasti i da shvate važnost građanskog učešća u izbornom procesu i vladavini zakona.

Posjeta Parlamentu BiH je organizovana 12.04.2012. godine. Srednje škole sa područja opštine Prijedor koje su podržale ovu aktivnost su: Srednja muzička škola „Savo Balaban“, Specijalna škola „Đorđe Natošević“, Medicinsko – tehnološka i građevinska škola, Gimnazija „Sveti Sava“, Mašinska škola, kao i Srednja škola „Đuro Radmanović“ iz Novog Grada.