POSJETA NARODNOJ BIBLIOTECI U NOVOM GRADU

15.novembar 2012. godine

U sklopu rada Lingvističke sekcije učenici naše škole su sa nastavnicom Snežanom Stjepanović posjetili Narodnu biblioteku. Povod za njihov odlazak je bio upoznavanje  sa rječnicima. Učenike i njihovu nastavnicu su srdačno dočekale direktorica biblioteke Slobodanka Vujinović i bibliotekarke Dragana Kukavica i Dragica Drljača. Bibliotekarka Dragana Kukavica je učenike upoznala sa pojmom rječnika, ispričala je učenicima o samom razvoju rječnika kao i o vrstama rječnika. Nakon kratkog predavanja za učenika je bila pripremljena i zanimljiva igra. Imali su zadatak da pronađu nepoznatu riječ u odgovarujećem rječniku. Ovaj dio u biblioteci se učenicima posebno dopao i vrijeme e brzo prošlo. Učenici su obećali da će napraviti pano koji će radnike ove ustanove podsjećati na njihovu posjetu.