Obilježen Dan MSŠ „Enver Pozderović“ i Dan planete Zemlje

22.april 2012.   Osim što se obilježava kao Dan planete zemlje, 22. april je i dan kada  Srednja mješovita škola „Enver Pozderović“ obilježava godišnjicu svog postojanja.Tim povodom, u Velikoj sali Centra za kulturu 21.04.2012. godine održana je svečana akademija kojoj su, pored učenika i uposlenika ove škole, prisustvovali i brojni gosti, među kojima i predstavnici LOT tima EUFOR-a stacioniranog u Goraždu te predstavnici kantonalnog Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport.Prije svečane akademije, u Gradskoj dvorani „Mirsad Hurić“, održana su sportska takmičenja učenika, a sama akademija protekla je uz interesantan i dobro pripremljen kulturno-zabavni program koji su pripremili učenici ove škole zajedno sa svojim profesorima.