INTERKULTURALNA RAZMJENA-KONJIC

INTERKULTURALNA RAZMJENA –KONJICProjekat Interkulturalna razmjena je projekat CIVITAS-a , u kojem je naša škola učestvovala po prvi put.Cilj projekta je razmjena između učenika i nastavnika sa cijelog područja BiH, te upoznavanje sa kulturno-historijskim znamenitostima i običajima gradova koji učestvuju.U ovom projektu je bilo uključeno 6 učenika i 2 nastavnika iz svake škole .Naša škola je  bila partner u  interkulturalnj razmjeni  sa O.Š.Rudo. Bili smo  domaćini posjete osnovaca i nastavnika iz Rudog ,gdje smo ih upoznali sa kulturno-historijskim znamenitostima našeg grada (samo neke posjete ,,,Drvorezbarstvo Nikšić”, Franjevački samostan , Katolička crkva, Tekijska džamija , Zavičajni muzej…). Naši gosti su imali priliku dati svoj doprinos u humanitarnom koncertu za našeg sugrađanina . Bitno je naglasiti da je posjeta našem gradu trajala 2 dana , i da su naši učenici i nastavnici bili domaćini gostima iz Rudog.