Humanitarna akcija

Savjet učenika pored učeničkih problema ima za cilj i da pomogne onima koji su na bilo koji način ugroženi. Kroz razne akcije humanitarnim radom pokazuje primjer i drugima koliko je solidarnost bitan faktor razvoja. U školskoj 2011/2012 godini Savjet učenika naše škole organizovao je humanitarnu akciju za pomoć osmogodišnjoj djevojčici koja boluje od epilepsije i kojoj je potrebna velika suma novca za liječenje. Akcija je organizovana u svim razredima pa su učenici mogli u skladu sa svojim mogućnostima da odvoje sredstva za pomoć.  Akciju su potpomogli i i radnici centra. Takodje, učenici su u caffe baru organizovali žurku na kojoj su prodavali ulaznice, a akciji se prikljucio i vlasnik kluba, tako da je akcija proširena i van okruga škole. Ovom akcijom sakupljena su sredstva u iznosu od 644 KM, što je porodici koliko toliko bilo od pomoći a ovakvi postupci imaju i edukativni karakter podsticanja altruizma kod učenika i sugrađana.