“Eto ih ‘vamo!”

Na Maloj sceni Hrvatskog narodnog kazališta u Mostaru odigrana je predstava “Eto ih ‘vamo” u kojoj su sudjelovali učenici Gimnazije fra Grge Martića.

Predstava je odigrana u sklopu 2. Festivala dramskog stvaralaštva ‘Jao scene’. U organizaciji Vijeća učenika Gimnazije fra Grge Martića potaknuti prošlogodišnjim uspjehom i željom da ožive kulturu u Mostaru odigrana je i ova predstava, a  želja naše škole je pretvoriti ovakve projekte u  tradiciju.

Inače, predstava “Eto ih ‘vamo” govori o dvije obitelji, hercegovačkoj i bosanskoj, odnosno vezi momka i djevojke koji žele ostvariti svoje zajedničke planove. Na putu ostvarenja planova su stajali njihovi roditelji koji ne podnose ove druge, odnosno Hercegovci Bosance i obratno.

Čitav niz komičnih scena prati tijek predstave, da bi na kraju  imala  sretan završetak. Mala scena HNK je bila pretijesna da bi primila sve koji su došli pogledati ovu predstavu.

Iduće večeri prikazana je predstava glumca Ive Krešića koji je nastupio sa svojim djelom “Otirač”.