Dječaci i djevojčice u Posušju komuniciraju za društvene promjene

U okviru projekta “Jačanje sustava socijalne zaštite i inkluzije djece u BiH” kojeg provodi UNICEF s partnerima iz čitave BiH, udruženje INFOHOUSE organiziralo je jednodnevne radionice u 11 SPIS općina pod nazivom “Interkulturalni dijalog-dječaci i djevojčice komuniciraju za društvene promjene”. Jedan od tih 11 gradova je i Posušje u kojemu se radionica održala 25.svibnja 2012. godine u Vijećnici Općine Posušje.

Edukatori su bili LAG predstavnici 11 općina (Local Advasory Assistants) i INFOHOUSE edukatori.

Cilj radionice je bio razlikovati nasilno i mirno rješavanje problema, razlikovati svađu od sporazumijevanja, uočiti razliku između natjecanja i suradnje (osjećaja biti pobjednik ili poražen te osjećaja koji se javljaju u suradnji), razviti osjećaj grupne solidarnosti, smisao za timski rad, poštivanje drugih, toleranciju, vježbati grupno rješavanje problemskih situacija te stjecanja što kvalitetnijih prezentacijskih vještina.

Sudjelovalo je 16 učenika OŠ Ivana Mažuranića iz Posušja, a pripremu je realizirala profesorica Ivana Banožić.

Nakon radionice djeca su bila oduševljena. Ovo je za njih bilo jedno novo iskustvo i drugačiji pristup u radu i učenju.