DAN PISMENOSTI – 08.SEPTEMBAR „ABECEDA LIJEPIH RIJEČI“

DAN  PISMENOSTI – 08.SEPTEMBAR „ABECEDA      LIJEPIH     RIJEČI“

Međunarodni  dan pismenosti,koji se od 1966.godine obilježava i slavi 8.septembra u cijelom svijetu ove godine ima temu „Pismenost za mir“.

Time se žali naglasiti važnost pismenosti kao jednog od osnovnih ljudskih prava koji je ujedno i preduslov za mir, da zalazi u kulturne, socijalne,  političke i ekonomske sfere.

Učenici naše škole posjetili su Gradsku biblioteku u Konjicu i učestvovali u radionici pod nazivom „ABECEDA LIJEPIH RIJEČI“, dajući akcenat na važnost čitanja i pisanja  u svakodnevnom životu pojedinca, lokalne zajednice i društva u cjelini. Talentovani učenici čitali su svoje radove.

Naši učenici iskoristili su i ovu priliku da pokažu svoju humanost. Multimedijska sekcija, naše škole, je pokrenula  akciju prikupljanja udžbenika koje su poklonli biblioteci škole, kako bi iste mogli koristiti druga djeca. Tako je nekolicina učenika dobila udžbenike koje će na kraju škloske godine vratiti da bi mogle poslužiti i sljedećim generacijama.