DAN DJEČIJIH PRAVA

Povodom obilježavanja 20.novembra, Dana dječijih prava, predstavnici Učeničkog parlamenta u okviru sekcije CIVITAS upriličili su prigodne aktivnosti. Uz pjesmu „ Djeca su vojska najača“, putem škloskog razglasa učenici su imali priliku čuti prigodan tekst o značaju, ali nažalost i kršenju dječijih prava širom svijeta, zatim su uredili naš školski hol, a ove godine u svoje aktivnosti uključili su i učenike III-ih razreda s kojima su zajedno prošetali ulicama grada do Konjičke ćuprije s balonima na kojima su bile ispisane poruke skrenuli pažnju na kršenje dječijih prava širom svijeta.
„Sva djeca imaju pravo da budu sretna“, „Imam pravo da se igram“, „Imam pravo da živim bez straha“, samo su neke od poruka koje su najmlađi imali ispisane na balonima koje su sa Ćuprije pustili niz rijeku  Neretvu, u želji da stignu daleko, ali i da se dječiji glas čuje i uvažava, promovirajući na taj način prava djeteta sadržana u Konvenciji o pravima djece. Kod građana koji su se zatekli na ulicama mališani su izmamili osmijeh i oduševljenje.