Aktivnosti mladih knjižničara

Povodom mjeseca knjige u našoj školi organizirana je radionica s učenicima četvrtoga razreda. Radionica je organizirana u suradnji s gradskom knjižnicom u Brčkom, gradskom knjižnicom iz Vinkovaca i Pododjelom za privredni razvoj, sport i kulturu. Učenici su na kreativan način i kroz igru proširili svoju spoznaju o svijetu knjige i ulozi školske knjižnice.
Povodom mjeseca knjige planiran je i posjet sajmu knjige u Beogradu.
U sklopu sekcije “mladi knjižničari” učenici na kreativan i interesantan način uče o značaju knjižnice u životu čovjeka. Učenici na školskom panou – portalu upoznaju učenike, nastavnike i posjetitelje naše škole o svim svojim aktivnostima: znamenite osobe iz svijeta umjetnosti i kulture, izrada prezentacije o knjizi i knjižnicama, izrada straničnika, obilježavanje blagdana i značajnih datuma… Sekcija je inovativnost u našoj školi od ove školske godine, učenici su pokazali zapažen interes. Voditeljica sekcije je Ljiljana Tadić.