Učenici, roditelji i nastavnici zajedno proslavili Dane kruha

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom listopada u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima, ustanovama za odgoj i obrazovanje djece s teškoćama u razvoju.

Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni. U školskim prostorima postavljaju se izložbe plodova zemlje užeg zavičaja, kruha i krušnih proizvoda, različitog sjemenja, te starih alata koji su se koristili ili se još koriste u obradi zemlje i pripremi kruha. Postavljaju se izložbe učeničkih radova (likovne, literarne i dr.). Izložbene prostore obilaze roditelji učenika i njihovi gosti.

Tim povodom svečano je bilo i u OŠ Ivana Mažuranića u Posušju. Donosimo nekoliko fotografija:

OSIM-danikruha4.jpg                          OSIM_dani kruha1.jpg

OSIM-danikruha3.jpg