“Strateški plan za razvoj škole i poboljšanje kvalitete vaspitno-obrazovnog rada 2012-2016”

Kako je obrazovanje ključ budućeg razvoja i kvaliteta života, neophodan je i stalni razvoj i usklađivanje istog sa potrebama savremenog društva. Sve ovo moguće je realizovati samo ako obezbjedimo osnovne uslove za rad, dovoljan broj stručno osposobljenih nastavnika i stručnih saradnika, i ostanemo otvoreni prema savremenim promjenama uz kritičku analizu istih.

• STRATEŠKI PLAN ZA RAZVOJ ŠKOLE I POBOLJŠANJE KVALITETA VASPITNO-OBRAZOVNOG RADA (ZA PERIOD 2012 – 2016.GODINE)

Naš osnovni cilj je stvoriti modernu školu u koju učenici rado dolaze.

TABELARNI PREGLED PLANIRANIH AKTIVNOSTI

RED. BROJ

PLANIRANE AKTIVNOSTI

REALIZACIJA

1. 1.
Renoviranje sale za fizičko vaspitanje u centralnoj školi
  1. 2.
Izmjena podova u PO Gomjenica
  1. 3.
Izgradnja  prilazne rampe za invalidna lica u CŠ
  1. 4.
Popravka postojeće ograde  školskog dvorišta
  1. 5.
Osposobljavanje sporednog ulaza za prilaz velikim vozilima
  1. 6.
Uključivanje roditelja u život  i rad škole
  1. 7.
Sanacija igrališta u centralnoj školi
  1. 8.
Sanacija igrališta u Gomjenici
  1. 9.
Edukacija roditelja škole
  1. 10.
Opremanje kabineta i specijalizovanih učionica neophodnim nastavnim sredstvima
  1. 11.
Pounjavanje biblioteke u matičnoj školi
  1. 12.
Opremanje biblioteke u PO Gomjenica

Pored svega gore navedenog, kojim obezbjeđujemo materijalne uslove za rad, neophodno je i slijedeće:

• obezdjediti permanentno stručno usavršavanje nastavnika i stručnih saradnika u cilju daljeg unapređenja nastave i vaspitno-obrazovnog procesa
  • izraditi interni plan i program stručnog usavršavanja nastavnika za period od 4 godine
  • redovno provoditi vrednovanje i samovrednovanje rada škole
  • kontinuirana edukacija nastavnika za primjenu novih nastavnih tehnologija uz povećanje informatičke pismenosti nastavnika
  • obezbjediti adekvatnu pedagoško-psihološku podršku i pomoć učenicima, roditeljima i nastavnicima
  • vršiti istraživanja u cilju uočavanja i rješevanja postojećih problema i nedostataka
  • ostvariti pozitivnu saradnju sa drugim školama iz regiona, lokalnom zajednicom i širom društvenom sredinom, vladinim i nevladinim organizacijama, isl.
  • učestvovati, ali i organizovati različite kulturno javne manifestacije

Na kraju školske godine direktor i stručni saradnici podnose Nastavničkom vijeću i Školskom odboru izvještaj o realizovanim aktivnostima u toku te školske godine.