Školski list “GEP Korak naprijed”

maj 2012.      Učenici Srednje mješovite škole svake godine uređuju svoj školski list “GEP Korak  naprijed”.GEP je skraćenica od imena tri škole koje čine Srednju mješovitu školu i to:  Gimnazija, Ekonomska i Poljoprivredna.

Školski list je počeo izlaziti 2005. godine i to jednom godišnje.Finansiraju se uglavnom donacijama koje učenici sakupljaju od državnih ustanova i privrednih subjekata iz lokalne zajednice.Peti broj je izašao i u online izdanju.

Sadržaj školskog lista prožet je različitim sadržajima koje učenici sakupljaju tokom protekle školske godine i to: aktuelnosti iz škole (takmičenja, manifestacije, projekti Vijeća učenika), reportaža, maturanti i predstavljanje odjeljenja), nastavna jedinica (svaki broj je drugi predmet), literarni kutak (radovi učenika i profesora koji pišu), recenzije knjiga, filmova i muzičkih cd-ova, intervju sa nekim od profesora, bio je i In memoriam za preminule učenike i profesore.