Saradnja sa učiteljima-Narodna tradicija (tkanje i heklanje)

НАРОДНА ТРАДИЦИЈА (ткање и хеклање)

Школске 2011/2012.. године у нашој школи организована је радионица која има за циљ промооцију старих заната и његовање традиције..

ОРГАНИЗАТОРИ:

• ЈУОШ „Десанка Мaксимовић“ Трн, домаћин радионице,
  • Жарко Аничић из ЈУОШ „Десанка Максимовић“, Трн и
  • учитељица Ирена Богуновић из ЈУОШ „Новак Пивашевић“ Г. Вијачани,

Овој радионици су поред тридесетак учитеља са подручја бањалучке регије присуствовали и наши ученици, тако да је остварена и међусарадња ученика и учитеља из различитих школа.

Радионица је примјењљива у настави тако да су учитељи сва своја сазнања примјенили директно у својим одјељењима.

Наша школа као организатор посебно се поноси водитељем радионице који је из наше школе и који поред учитељице Ирене Богуновић несебично дијели своја искуства и сазнања.

Сличне радионице за заинтересоване учитеље из свих школа биће организоване и у наредном периоду.

Наша школа, као домаћин обезбиједила је простор за рад, минијатурне ученичке разбоје за ткање и освјежење.