Saradnja sa učiteljima-Izrada venecijanskih maski

ИЗРАДА ВЕНЕЦИЈАНСКИХ МАСКИ

У току школске 2011/2012. године, поводом плана сарадње учитеља са учитељима у нашој школи организоване су разноврсне радионице за учитеље. Једна од радионица која је имала искључиво практичан значај била је и радионица на којој су учитељи научили како израдити квалитетну венецијанску маску и то од приручних материјала.

ОРГАНИЗАТОРИ:

• ЈУОШ „Десанка Мaксимовић“ Трн, домаћин радионице,
  • Жарко Аничић из ЈУОШ „Десанка Максимовић“, Трн и
  • учитељица Ирена Богуновић из ЈУОШ „Новак Пивашевић“ Г. Вијачани,

У овој радионици на којој је присуствовало преко педесет учесника, из неколико градских и приградских школа са подручја читаве бањалучке регије. Било је чак и учитеља из Босанског Брода и Модриче. Радионици су присуствовали и радници из Народне библиотеке Лакташи.

Учитељима је приказан поступак и технологија израде маске која се веома успјешно може урадити и с дјецом петог разреда када по НПиП треба да реализујемо ову тему.

Радионици су присуствовали учитељи из неколико основних школа. Наша школа, домаћин радионице, обезбиједила је простор за рад, освјежење за учеснике радионице и дио материјала.

На радионици учитељи су размијенили низ позитивних искустава.