Saradnja sa roditeljima-posjeta plantaži voća

ПОСЈЕТА ВОЋЊАКУ

Датум реализације радионице: 27.10.2012. године

ОРГАНИЗАТОРИ:

• директор школе Радослав Савановић,
  • родитељи ученика:Мирела Ковачевић Рогуљић,
  • ученици V1 i V4 ,
  • учитељи Бранкица Шиканић и Жарко Аничић.

Прошлогодишње радионце поводом промоције здраве хране биле су дјеци веома занимљиве и као такве су имале и великог успјеха у измјени дијела прехрамбених навика наше дјеце (мање се пију газирана пића, а више једу воће и пооврће). Одлучили смо да са сличним активностима наставимо и током ове школске године.

Прва таква активност ове школске 2012/2013. године јесте посјета плантажама воћа у Јурковици.  У сарадњи са родитељима дјеце, а посебно уз велику подршку госпође Миреле Рогуљић Ковачевић наша дјеца су провела један угодан дан у воћњаку.  Том приликом смо обишли воћњак, гдје смо упознати са основним подацима о радовима у воћњаку. Након учења дјеца убрала јабуке за сву дјецу наше школе које су подијељење дјеци поводом Недјеље дјетета.

Након рада услиједио је одмор и разонода. Власници плантаже припремили су за дјецу сендвиче, сокиће и грицкалице, а родитељи су обезбиједили новац за превоз дјеце. Заједничким радом можемо све.