Informacije o školi

Srednja škola “ĐuroRadmanović” nalazi se u Novom Gradu uz desnu obalu rijeke Une. Škola spada u red srednjih stručnih škola čija je osnovna namjena vaspitanje i obrazovanje učenika kroz teorijsku i praktičnu nastavu. Počeci sadašnjeg obrazovanja na području opštine datiraju od 1945. godine kada je otvorena Državna niža realna gimnazija.

Škola sa praktičnom obukom ima svoj korijen u Stručnoj produžnoj školi osnovanoj 1947. koja je prerasla u Školu učenika u privredi “Đuro Radmanović”. Godine 1974. osnovan je Školski centar “Đuro Radmanović” : Gimnazije “Petar Kočić” i Škole sa praktičnom obukom “Đuro Radmanvić”.  Do 1985. škola je postojala u okviru Školskog centra. Od 1991. godine srednje obrazovanje je organizovano u Gimnaziji i Mašinskoj školi, kao radna organizacija sa dvije škole. Mješovita škola “Đuro Radmanović” kao samostalna stručna škola upisana je u registar verifikovanih škola od marta 1993. godine, a od maja 2005. egzistira pod nazivom Srednja škola “Đuro Radmanović”. Trenutno školu pohađa 721 učenik, podijeljenih po obrazovnim profilima u 29 odjeljenja.

Naša inetrnet stranica: www.ssng.org

Za tekuću školsku 2012/13. prilažemo:

Godišnji program rada škole

Za prethodnu 2011/12. školsku godinu prilažemo:

Izvještaj o radu psihologa

Izvještaj o radu pedagoga

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *