Ostvari pravo! Ispuni obavezu!

Pravilnik o pravima i obavezama učenika

Nakon prijedloga o usvajanju Pravilnika o pravima i obavezama učenika, koji je iniciralo Vijeće učenika Gimnazije “Ismet Mujezinović”, isti je usvojen od strane Vijeća profesora i Vijeća roditelja ove škole.  Ovaj dokument je potreban svakoj školi kako bi se sami učenici informisali osvojim dužnostima i obavezama, te se smanjio broj nehotimičnih neprihvatljivih ponašanja. U konačnici Pravilnik o pravima I obavezama učenika izgleda ovako:

Još jedna aktivnost u Gimnaziji “Ismet Mujezinović” je sprovedena na demokratski način uz učešće Vijeća učenika, Vijeća profesora i Vijeća roditelja.

NAZIV AKTIVNOSTI : Ostvari pravo! Ispuni obavezu!
CILJ : Jasno definisati prava i obaveze učenika i o istim upoznati profesore  i učenike, transparentno prikazati Pravilnik o pravima i obavezama učenika