OMLADINSKI AMBASADORI POMIRENJA

Dana 16.10.2012. dvanaest učenika devetog razreda prisustvovalo je radionici i predavanju iz oblasti evropskih integracija, ljudskih prava i pomirenja u regionu, a u sklopu programa Omladinski ambasadori pomirenja. Radionica je realizovana u našoj školi, a vodile su je ambasadorke pomirenja, gospođe Jasna Hasanspahić i  Sabina Pstrocki – Šehović u saradnji s Omladinskim odborom za obrazovanje.  Program Omladinski odbor pomirenja ima za cilj da pruži mladim ljudima u regionu priliku da razgovaraju i uporede iskustva svojih društava u procesima tranzicije i pomirenja u regionu koristeći evropske integracije kao pomoćni mehanizam.

ŠTA SMO NAUČILI?

Prikupljajući korisne informacije dajemo svoj doprinos razvoju regiona i promovisanju tolerancije i suživota u sopstvenom regionu.Mijenjajući sebe stvorićemo bolji ili pametniji svijet!:)