Obilježen svjetski dan štednje: Učenici posjetili banku

Povodom Svjetskog dana štednje 31.10. UniCredit Banka je ugostila djecu iz OŠ Ivana Mažuranića iz Posušja u svojoj poslovnici.

Prilikom posjete  banci djeca su se upoznala sa pojmom štednje i njenom koristi, kako za pojedinca, tako i za cijelo društvo. Naučili su da je štednja čuvanje materijalnih dobara ili novca.  Provodi se odgađanjem odnosno ograničavanjem potrošnje za određeno vrijeme ili tako što se čuvaju dobra od beskorisnog ili društveno manje korisnog trošenja u odnosu na druge potrebe.

Na zanimljiv način djeci je približen značaj štednje, te novca i usluga banke.Vidjeli su zašto ljudi dolaze u banku kao i njihove mame i tate, ali i što rade djelatnici na šalterima. Najviše im se svidio „strojčić“ koji broji novčiće. Iako su još mali naučili su da mogu svakako štedjeti novčiće.  Djeca su u banci dobili i prigodne poklone  koje su ponosno ponijeli kući.