“Most mira”

Proteklog četvrtka u prostorijama Omladinskog savjeta Opštine Prijedor održan je sastanak foruma u zajednici „Mosta Mira“ – britanske dobrotvorne organizacije koja već četvrtu godinu zaredom organizuje dječiji umjetnički festival u Kevljanima kod Prijedora, na kojem učestvuje veliki broj volontera – umjetnika iz Velike Britanije i drugih evropskih zemalja. „Most Mira“ je ovom prilikom, zajedno sa prisutnim prijedorskim volonterima, nastavnicima prijedorskih osnovnih škola koje učestvuju na festivalu, omladinskim organizacijama i nevladinim organizacijama, pokrenuo inicijativu za saradnju na malim projektima i aktivnostima u zajednici tokom godine, u duhu „Most Mira“ festivala. Na sastanku su učestvovali predstavnici Dramskog studija „Desnica“ Prijedor, Studentskog pozorišta „Krsmanac“ Beograd, Omladinskog centra Hambarine, Omladinskog centra Donja Puharska, CISV BiH, „Stop drogi“ Prijedor, „Optimisti“ Kozarac, nastavnici i profesori iz OŠ „Branko Ćopić“ iz Prijedora i OŠ „Ćirilo i Metodije“ iz Trnopolja te umjetnici koji daju podršku festivalu i volonteri koji su ranije učestvovali ili će od ove godine učestvovati na „Most Mira“ festivalu.

Učiteljica Senka Spasojević je zajedno sa našim učenicima napravila drvo života…..