Kreativni pristup u nastavi srpskog jezika

Osluškujući želje i interesovanja svojih učenika u cilju organizacije i realizacije kvalitetnije i zanimljivije nastave srpskog jezika, predmetni nastavnik, profesor Ilijan Kuzmanović osmislio je kviz takmičarskog karaktera za učenike četvrtih razreda, po uzoru na svjetski poznati kviz “Milioner”. Preuzimajuci na sebe ulogu na našim prostorima poznatog voditelja kviza Tarika Filipovića, profesor Kuzmanović je u periodu od 29.10. do 2. 11.2012. godine u svim četvrtim razredima prema rasporedu časova srpskog jezika realizovao kviz “Odlikaš” u okviru koga su se učenici takmičili u znanju, i za svaki pređeni prag znanja kvalifikovali se za određenu ocjenu. Časove realizovane na ovaj kreativan način posjetili su, pedagog škole Svjetlana Oljača, psiholog Slobodanka Štrbac, profespr srpskog jezika Marijana Majkić i profesor demokratije i ljudskih prava Aleksandra Ćurčija. Radna atmosfera tokom časova bila je na zavidnom nivou, a reakcije učenika više nego pozitivne, što je najbolji pokazatelj da inovacije u nastavi treba češće primjenjivati u cilju poboljšanja cjelokupnog nastavnog procesa.