Humanitarne i volonterske akcije

Tokom školske 2011/2012. godine članovi sekcije Crvenog krsta pod vođstvom profesorice Aleksandre Ćurčije, organizovali su sljedeće humanitarne akcije:

1) “Dobro se dobrim vraća” – od 19.10. do 11.11.2011. učenici i zaposleni u školi prikupljali su higijenske i prehrambene artikle kao pomoć za ugroženo stanovništvo Kosova i Metohije

2) prikupljanje sredstava za operaciju Mladena Zgonjanina iz Žuljevice – od 23. do 30.11.2011. učenici i zaposleni u školi su dobrovoljnim novčanim prilozima sakupili 410 KM kao pomoć bivšem učeniku škole, teško povrijeđenom u saobraćajnoj nesreći, kome su neophodna znatna finansijska sredstva za operaciju u Rusiji.

3) “Drug drugu” – od 1. do 15.12.2011. trajala je tradicionalna humanitarna akcija u okviru koje su prikupljena sredstva za poklon pakete za starce u Prihvatilištu za stara i iznemogla lica u Devetacima i djecu sa posebnim potrebama koja pohađaju našu školu.

4) “Jedan slatkiš – jedan osmijeh” – od 5. do 25.12.2011.  – učenici su sakupljali slatkiše za pakovanje poklon-paketa za djecu članove udruženja “Progres”, udruženje porodica sa četvero i više djece. Na taj način pripremljeno je 19 novogodišnjih paketića.

5) sakupljanje novčanih sredstava za liječenje Bojana Starčevića iz Poljavnica – učenici i nastavnici su od 2. do 13. 3. 2012. prikuplili novčana sredstva u iznosu od 650 KM koja su darovana Bojanu Starčeviću u svrhu finansiranja troškova transplantacije jetre.