Dubičani najbolji na regionalnom takmičenju

Juče je održano regionalno takmičenje Malih olimpijskih igara u rukometu  za osnovne škole, a pobjednici u muškoj i ženskoj konkurenciji su učenici osnovne škole „Sveti Sava“.
Na turniru je učestvovalo 11 ekipa ,6 u muškoj i 5 u ženskoj konkurenciji, a pored dvije škole iz Dubice, učestvovale i osnovne škole iz Prijedora, Gradiške i Novog Grada.
Domaćin takmičenja je bila Osnovna škola „Vuk Stefanović Karadžić“.
Kroz cijeli turnir vidjela se dominacija dubičkih rukometaša i rukometašica. Nizala se pobjeda za pobjedom, te su plasman u finale, i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, ostvarile ekipe osnovnih škola „Sveti Sava“ i „Vuk Stefanović Karadžić“.
U finalnim susretima OŠ „Sveti Sava“ je bila bolja od OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“.
U muškoj konkurenciji slavili su sa rezultatom 16-6, dok je u ženskoj konkurenciji rezultat bio 11-7.
Treće mjesto kod dječaka zauzela je ekipa  OŠ Jovan Dučić“ Prijedor, a kod djevojčica OŠ „Petar Kočić”, takođe iz  Prijedora.
Najbolji igrač je Stefan Stancic OŠ”Sveti Sava”, iz iste škole je i najbolji golman Vladimir Burazor, a najbolji strijelac sa 17 golova je Predrag Lajić iz OŠ “Jovan Dučić”.
U ženskoj konkurenciji pojedinačne nagrade su dobile učenice OŠ „Sveti Sava“.
Najbolja igračica je Nađa Arnautović, najbolji golman Marijana Djenadija, a najbolji strijelac Jovana Ilic sa 11 golova.

U subotu je održano i srednjoškolsko takmičenje.
Domaćin takmičenja je bila Mješovita srednja škola“Nikola Tesla“,  učestvovalo devet ekipa ,šest u muškoj ,tri u ženskoj konkurenciji, a ponovo su najbolji bili Dubičani.
Kod učenika prvo mjesto pripalo je Mješovitoj srednjoj školi “Nikola Tesla“, drugi su učenici „Elektrotehničke škole“ Prijedor, a treći učenici „Tehničke škole“ iz Gradiške.
Najbolji strijelac je Saša Obućina iz škole “Nikola Tesla“, najbolji golman Saša Kovačević „Tehnička škola“ Gradiška, a najbolji igrač  Nemanja Kragulj -Elektrotehnička škola-Prijedor

Kod učenica prvo mjesto je uzela Mješovita srednja škola“Nikola Tesla“Kozarska Dubica, drugo mjesto  Ugostiteljsko-ekonomska škola-Prijedor, a treće Školski centar“Petar Kočić“-Srbac.
Najbolji strijelac Mutić Dragana- Ugostiteljsko-ekonomska škola-Prijedor, najbolji golman Isidora Bušić Školski centar“Petar Kočić“-Srbac, a najbolja igračica Jošanović Mira- Mješovita srednja škola“Nikola Tesla“.
Pobjednici turnira su se plasirali na republičko takmičenje