Dani kruha

Članovi Ekološke sekcije Gimnazije fra Grge Martića-Mostar,koju vodi prof.Marina Mihalj, organizirali su 12.listopada svečanost obilježavanja Dana kruha-dana zahvalnosti za plodove Zemlje.

U školskom predvorje postavljena je izložba plodova zemlje užeg zavičaja, kruha i krušnih proizvoda, različitog sjemenja, te starih predmeta koji su se koristili ili se još koriste u obradi zemlje i pripremi kruha. Učenici su predstavili radove svojih razreda s ciljem očuvanja nacionalne i kulturne baštine.

Radove je ocijenilo povjerenstvo : Marija Prskalo,prof.,Ksenija Ljubić,prof.,Branko Kovačić,prof. i učenici Kristina Lončar i Matej Mandić.

1.mjesto osvojio je razredni odjel,IV.5    drugo mjestoII.1  , treće mjesto I.2 i IV.6 .

Izloženu hranu darovali smo Karitasu po završetku manifestacije.