40. Knjizevni susreti na Kozari

Učenici naše Škole od V-IX razreda zajedno sa svojim odjeljenjskim starješinama, ove godine bili su na 40. Književnim susretima na Kozari. Na poetskom času stihove su govorili književnici Ranko Risojević, Ranko Pavlović, Dara Sekulić, Milica Bakrač, Boro Kapetanović, Dobrica Erić, a nastupili su i glumac Tihomir Stanić, čuveni klarinetista Boki Milošević i etno-grupa “Žubor”.

Dobitnik nagrade “ Skender Kulenović” ove godine je Dobrica Erić, pjesnik čije pjesme vole da čitaju kako odrasli, tako i djeca. Tako i knjiga “Moji rođaci iz Doline cveća” mnogo govori o autoru Dobrici Eriću kojem je pripala i jedinstvena književna nagrada. Značajno je istaći da se ove godine navršava 70 godina od prvog objavljivanja poeme “Stojanka majka Knežopoljka” Skendera Kulenovića u listu “Krajiški partizan”.

Ljubitelji pisane riječi su obećali da će ponovo doći na Kozaru, a svima nama poručili na volimo poeziju i da istoriju ne smijemo zaboraviti.