ЧЕТВРТА ШКОЛСКА НЕСТЛЕ АТЛЕТСКА ЛИГА

Ова школска година је почела са атлетским такмичењем „Нестле лига“ за ученике основних школа. Квалификационо такмичење је одржано 20.09.2012. године на стадиону „Борац“. За нашу школу је наступило 8 ученица и 33 ученика у шест дисциплина и двије категорије (VI и VII те VIII и IX разред).

Финално такмичење  је одржано у Сарајеву 25.09.2012. год. на стадиону „Кошево“. У свакој дисциплини и категорији су се такмичила по два представиника градова Сарајево, Тузла, Зеница и Бања Лука. Представници нашег града су имали у саставу и три ученика наше школе. То су Лука Мачкић – скок у вис (4. мјесто), Огњен Црнобрња – кугла (4. мјесто) и Милица Рачић – кугла (3. мјесто).

Циљ ове активности јесте да се дјеца потакну на стицање здравих животних навика, кроз равијање  свијести о правилној прехрани и важности бављења спортом.

Такође, школска атлетска лига је важна за препознавање нових талената, а дружење младих и њихових наставника је најљепше и највриједније полазиште и исходиште цијелог пројекта.

проф. Љиљана Кесић