УЧЕШЋЕ НА ТЕСЛА ФЕСТУ 2012

У Новом Саду је у СПЦ Војводина,од 12. до 15. октобра,  одржан 26. међународни фестивал иновација, знања и стваралаштва ТЕСЛА ФЕСТ. Покровитељи манифестације су Влада Републике Србије, Влада АП Војводине, Град Нови Сад и Завод за интелектуалну својину. ТЕСЛА ФЕСТ се са разлогом одржава 12. октобра, јер је на тај дан, 1887. године Никола Тесла америчком Заводу за патенте пријавио своја два епохална открића. Током ових пар дана одржане су многобројне иложбе иновација, нових производа и технологија, као и низ семинара, промоција и конференција.

Ученици наше школе, у јавности препознатљиви као  као врсни иноватори, који сваке године на Сајму иновација ,,ИНОСТ” освајају  прегршт признања  и за школу обезбјеђују придјев ,,најбоља” учествовали су на ТЕСЛА ФЕСТУ. Ово није прво учешће  наше школе, наиме, под стручним вођством наставнице техничког образовања, Љубице Радишић, већ трећу годину за редом учествују на овој смотри. Не само да учествују, већ у нашу Бања Луку доносе признања. Ове године стигла нам је диплома и златна плакета за експонат ,,Робот” (рад ученика Данила Обрадовића и Давида Драгојевића), затим  диплома и сребрна плакета за експонат ,,Light show” (рад ученица  Марије Њежић и Дуње Митровић) , те диплома и бронзана плакета за експонат ,,Кућа и пецана” (рад ученице Анђеле Михајловић).

Педагогица школе

Свјетлана Радусин