Дјечја недјеља

У нашој школи се сваке године Дјечија недеља обиљежава различитим садржајима. Тако су ове године наставници и ученици испланирали активности које ће се реализовати а који су били образовног, васпитног, спортског , креативног карактера. Први дан су одјељенске старјешине, на посебном часу, упознали ученике са њиховим правима, обавезама и дужностима. Други дан је био посвећен најмлађим ученицима који су своје умјеће цртања показали својим наставницима, родитељима и становницима Скелана у школском дворишту. Не желећи да сами останемо у овој активности, заједно са Народном библиотеком Сребреница, ПО Скелани; ученици нижих разреда су у оквиру радионице направили занимљиве плакате на тему „Дјечија права и обавезе“, које смо  изложили  у холу школе. Четврти дан је планиран за маскембал.  У сарадњи са станицом полиције Скелани који су омогућили да наши ученици свима покажу своје занимљиве костиме, тако да су зауставили саобраћај да би се наши ученици прошетали насељем и указали да су дјеца та  која су у центру пажње. За најбоље су припремљене награде. Пети дан су организоване спортске активноси ( фудбалске утакмице виших и нижих разреда) и на крају дана журка у холу школе за ученике виших разреда.